NEZNÁŠAM ANGLIČTINU, načo mi vôbec je?

Updated: Feb 2


O tom ako konkrétne angličtina pomohla mne, v mojom živote. A tiež tak trochu o tom, ako vidím ja problém v tom, ako sa angličtina dnes učí.

Aj mne zhnusili ruštinu. :( Viem, ako sa cítite.

V škole to bola nuda, len sme sa bifľovali slovíčka, prekladali vety, šprtali gramatiku a učili sa články napsamäť. Je to to isté teraz, že?

Keď potom prišli naši "súdruhovia" na návštevu, tak sme si tak akurát dovolili povedať: JA CHAČÚ - CHCEM a ukázali sme na to, čo mali. Presne tak to bolo potom aj s mojou angličtinou. Pozrite si video ako som sa začala učiť anglicky TU.

PREČO SA DNES ANGLIČTINA UČÍ TAK AKO KEDYSI?

A potom prišla "NEŽNÁ" - ruština zmizla, k úľave všetkých a nastúpila núdzovo nemčina - lebo pre tú aspoň bolo pár učiteľov. Problém nastal vo chvíli, keď sa zdvihol dopyt po ANGLIČTINE.

Ani my by sme to nevyriešili inak. ŠUP všetci na vzdelávacie kurzy a bývali ruštinári - ak chcete prácu v školstve - budete učiť angličtinu. A TAK SA STALO.

Bývalí chudáci ruštinári sa PREŠKOLILI. Učili presne tým istým spôsobom angličtinu - slovíčka, preklady viet, články napamäť. Veď systém potrebuje splniť VÝSLEDKY - a tie boli. To, že angličtinou hovorila mizivá väčšina nikoho nezaujímalo.

PREČO MAJÚ MLADÍ ĽUDIA AVERZIU VOČI ANGLIČTINE?

Táto generácia rušti-angličtinárov - samozrejme to neboli všetci - pripravila na VŠ vzdelávanie celú generáciu učiteľov, ktorí angličtinu študovali. DO PRAXE ICH ZAÚČALI ...- to si už dosaďte sami.

PREČO TERAZ VŠETCI OČAKÁVAJÚ INÚ KVALITU Z TAKÝCHTO ZÁKLADOV? O tom, ako (ne)stratiť motiváciu si prečítajte tu.

Tragédia je to, že naša mladá generácia má presne takú averziu voči ANGLIČTINE, ako sme my, komunistickí pionieri mali k ruštine.

JA VÁS ALE POVZBUDÍM. NAPÍŠEM VÁM, AKO ANGLIČTINA POMOHLA MNE.

ĎAKUJEM TI ANGLIČTINA MOJA MILÁ ZA TO, ŽE:

  • som ťa spoznala a milovala tvoju krásnu spevavosť od prvej chvíle

  • som sa mohla dostať k materiálom v angličtine už za dôb, kedy to bolo zakázané a tak sa môj pohľad na PIONIEROV trošku líšil. (aby ste si nemysleli, že len tak plácam, odmietla som účasť na "super" Spartakiáde, napríklad.)

  • som sa mohla vydať do sveta ihneď ako sa otvorili hranice a nebála som sa, že sa nedorozumiem

  • som sa mohla stať angličtinárkou aj BEZ TOHO, aby som na to mala VEĽMI ŽIADANÝ, ÚRADNE OVERENÝ A MINISTERSTVOM SCHVÁLENÝ DOKUMENT. (mám iba úbohú štátnu skúšku)

  • som vďaka tebe stretla toho najlepšieho chlapa na svete a mohla som si ho vziať za manžela (obštrukcie ako si vziať cudzinca poznajú a pochopia iba tí, ktorí tým prešli. Ako ťažko sa žije cudzincom vedia iba tí, ktorí to zažili.)

  • som si mohla študovať materiály o tom, ako otehotnieť, keď nado mnou vyriekli ortieľ: NEPLODNÁ PRE STAROBU - preto som potom porodila dve nádherné deti :)

  • som si mohla a neskôr aj online business a splniť si tak svoj životný sen - BYŤ NA VOĽNEJ NOHE A VENOVAŤ SA DEŤOM A RODINE (kurzy online biznisu sú síce aj u nás ale... prečítajte, študujte a bude vám dáno...) - BOŽE prečo sa v jednom jazyku píše BIZNIS a v ďalšom BYZNYS - to je tak, keď si myslíte, že už jazyk viete. Zas neviem, či to mám správne - našťastie ma

  • angličtina vyliečila aj z prílišnej PROFESIONALITY, PERFEKCIONIZMU a iných zbytočných nezmyslov.

A takto by som mohla pokračovať donekonečna.

A predstavte si, že sú ľudia, ktorí tých jazykov vedia oveľa viac.

Verím, že ste práve prišli na chuť porekadlu: KOĽKO JAZYKOV VIEŠ, TOĽKOKRÁT SI ČLOVEKOM.

Veľa chuti do štúdia - jedinej veci, ktorú vám nikto nevezme a jedinej veci, ktorá vás môže zachrániť pred tým, aby s vami niekto manipuloval. Pekný deň.

Potrebujete si vybrať kurz a nievete ako? Vypočujte si moju nahrávku na čo sa zamerať pri jeho výbere.

Viete ako aktívne použiť angličtinu pri biznise na sociálnych sieťach?

3 kroky, ako zaujať klienta.

Ako si správne stanoviť cieľ pri učení jazyka - video


ONLINE KURZY

20 MIN ZADARMO - ANGLIČTINA CEZ SKYPE

#Blog #vzdelávanie #angličtina #motivácia #potrebajazykov

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon

00421 903373095

Tatranská Lomnica,

059 60 Vysoké Tatry, Slovakia

©2015-2019

 BY BUSINESS ANGLIČTINA CEZ SKYPE.

PROUDLY CREATED WITH WIX.COM

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now