2 otázky, ktoré ti pomôžu nestrácať klientov, hovoriť k nim presne aby ti rozumeli.

Updated: Feb 17
Keď prechádzam svojimi postami na FB alebo IG tak to jasne vidím. Niektoré boli dobré, iné nestáli za nič. Vidím v nich postovanie bez zámeru, nedostatočné zvládnutie komunikácie. Aj tie, ktoré za niečo stáli potom k ničomu neviedli. Našťastie som na to prišla a pretože mám skvelý dar veci dobre vysvetliť, teraz ti poviem, na aké otázky sa som sa zamerala, ako mi to pomohlo a čo sme môj klient a ja tým získali.Predtým, než tak urobím ťa ale pošlem, aby si si do svojho repertoára úspešného človeka zakomponovala METÓDU 3P, ktorá mi zmenila život a celú moju komunikáciu. Dávam ti to zadarmo, lebo keď som sa na ňu zamerala, keď som kedysi pripravovala študentov na maturitu alebo štátnu skúšku, bol to taký HACK, ako mať speaking vo vlastných rukách, ako byť pánom konverzácie, ako zaujať a povedať to, čo chcem. Klikni tu.


Ak sa ti METÓDU 3P nechce čítať, tak si ju skús vypočuť TU, lebo k odpovediam na 2 skvelé otázky ju budeš potrebovať. Ideme na to.OTÁZKA 1

Aj som si urobila VISION BOARD, aj som vedela, kto je môj klient - avatar ale predsa pri komunikácii s ním sa mi nedarilo tak dobre dovtedy, než som sa opýtala sama seba túto otázku:


ČO CHCEM, ABY SO MNOU KLIENT ZAŽIL?

Prečo je to dôležitá otázka? Môžem napríklad vedieť, koľko rokov má potenciálny klient, čo má rád, z čoho sa vyhraňuje, čím prechádza a aké námietky mi môže klásť ale pokiaľ presne neviem, čo chcem, aby so mnou klient zažil, tak mi vo všetkom budú chýbať emócie.


Sú v mojom živote, podnikaní, vzťahoch emócie nevyhnutné? Sú city celý náš život? Na to si už odpovedz sám.


MÔJ PRÍKLAD:

Tu je to, čo chcem, aby so mnou zažil môj klient a ako sa mi to zrkadlí v mojom živote, k čomu to vedie a ako to pomáha klientovi a samozrejme aj mne. Uvediem iba 3 príklady, ty si ich napíš všetky:


Chcem, aby sa so mnou cítil v bezpečí, preto budujem dôveru, ktorá potom následne vedie k dlhodobej spolupráci.

Klient mi dôveruje, kladie mi ďašie úlohy a výzvy a ja ho vediem k tomu, čo potrebuje. Výuka Business English alebo interaktívne webináre, kde je intenzívny tréning - všetko online - nám obom, aj klientovi aj mne, dávajú flexibilitu, vzájomnú interakciu. Vo finále to dáva stabilitu mne lebo sa nejedná o krátky proces a preto sa cítim bezpečne a pocit bezpečia zo seba aj vyžarujem.


Chcem, aby so mnou zažíval to, ako rastie, aby to jasne videl, cítil, počul.

Uvidí to, ak to bude môcť porovnať s tým, kde bol na začiatku. Uvidí to vtedy, keď mu to budem pripomínať, aby sa sústredil na svoje pokroky.


My ľudia máme tendenciu brať to ako samozrejmosť, tým sa na to nesústreďujeme na úspech vôbec a zbytočne tak hasíme svoj motor motivácie. Preto svojich klientov povzbudzujem - nie ľutujem - poskytujem im opornú baru vtedy, keď ešte nevidia to, čo už vidím ja.


Mám na to pomocný nástroj - video, audio, kde si klienti sami zanamenávajú svoje pokroky. Preto nestrácajú záujem o lekcie, webináre - preto to nabíja mňa a zároveň ich - preto to opäť vedie k stabilite v ich interakcii a v mojom biznise.


Chcem, aby môj klient so mnou chcel komunikovať, vedel, že vždy dostane relevantné informácie, ktoré budú maximálne praktické.

Ako zistím, čo chce? Jeho potreby? Jednoducho sa ho stále pýtam. To, čo si môže zistiť sám, na to ho navediem. Tým, že na to príde sám sa to naučí. Tým, že sa niečo naučí, bude mať ďalši otázky, preto sa stále stále pýtam.


Ty si prosím teraz napíš všetko, čo ťa napadne. Teda, ak chceš, aby ti tvoj klient rozumel. A kľudne mi to pošli, poprípade si objednaj konzultáciu, alebo sa registruj na môj interaktívny webinár, ktorý mám každý týždeň.


MYSLÍŠ SI, ŽE TI TÁTO OTÁZKA POMÔŽE? NAPÍŠ MI PRESNE V ČOM. ĎAKUJEM.OTÁZKA Č. 2:


Aj som písala posty na FB a IG, aj som točila videá a stále akoby som to nevedela uchopiť, čo tam dať, čo točiť, tápala som, či dávam to, čo je vhodné, pochybovala som o sebe. A potom prišla táto jednoduchá otázka:


ČO PRESNE DNES KLIENTOVI DÁM?


Ja viem, povieš si, že je to stupídne sa takto pýtať. Ale, čo ak je toto tá dôležitá otázka? Poviem ti, že ak som písala bez tejto otázky, tak, to čo som napísala bolo jasné mne ale niekedy nejasné klientovi.

K jasnosti prejavu pre klienta je ešte dôležité zamerať sa na jeho POTREBY. Tu je pomôcka, ako to urobiť.Tak sa poď pozrieť na to, čo ti dám dnes.

Čo dnes dám klientovi?


  • 2 otázky, ktoré mu pomôžu písať posty, pripravovať podujatia, točiť videá tak, aby v nich bolo jasno, čo nimi chce povedať. chcem, aby videl, že ak si tieto otázky položí, tak prvou z nich bude mať VÍZIU DO BUDÚCNOSTI a tou druhou JEDNOTLIVÉ KROKY, AKO TAM PRÍSŤ.

  • Chcem, aby sa konečne sústredil na POTREBY KLIENTA namiesto ospevovania samého seba. Preto mu dnes dám POMÔCKU, AKO SA NA TO ZAMERAŤ pri predstavovaní seba aj produktu - anglicky aj slovensky. chcem mu dať 1 metódu zadarmo, ktorá mne zmenila komunikáciu, ktorá sa volá METÓDA 3P.

Dala som ti všetko?

Je to pre teba prínos?

Chceš niečo z toho skonzultovať? Klikni tu.

Chceš vedieť viac a chceš si to natrénovať? Klikni tu.


Milý môj klient, ďakujem ti, že si si to prečítal. Ešte viac ma potešíš, ak to ZAČNEŠ ROBIŤ. Napíš mi svoj FB fanpage alebo IG a budem skákať od radosti, ak to tam uvidím.

Nech sa darí tebe aj tvojim klientom.
Zuzana Walsh

Photo by Anna Shvets from pexels.com

Her IG https://www.instagram.com/sh.vets/

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon

00421 903373095

Tatranská Lomnica,

059 60 Vysoké Tatry, Slovakia

©2015-2019

 BY BUSINESS ANGLIČTINA CEZ SKYPE.

PROUDLY CREATED WITH WIX.COM

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now