3 jednoduché kroky ako zaujať zákazníka za 60 s

Updated: Nov 14, 2019

Alebo, čo urobiť, aby som sa predstavil anglicky profesionálne. Článok s presnými krokmi ako to urobiť tak, aby prezentácia bola stručná, jasná a zaujala.


Self-confident speaking in 🇬🇧English is not only about phrases, vocabulary and grammar. It is about knowing WHAT TO SAY. Change your reactions to responses.

🙈Watch this short video and listen how I introduce our services in 40 seconds.

Here is the link, step by step to a perfect presentation in 4 commodities.In our daily life, we usually react. Do you sometimes happen to answer our clients immediately without thinking? We find it natural 🍀 and ok 👌 to speak like that.


But what if there was a better way? What if we knew how to really respond?

Na začiatku mojej praxe, pri výučbe biznis angličtiny, som nedokázala odpovedať na bežné otázky 😨 ako sú:

1. Kto ste?

2. Čo je to za produkt? služba?

3. Načo mi to bude?

Poznáš to, keď je otázka triviálna a ty vieš, čo chceš odpovedať ale vlastne nevieš ako na to odpovedať.


LEARN THROUGH DOING, READING IS NOT ENOUGH.

Pre niekoho sa môže zdať tieto otázky triviálne, ale odpoveď sa môže súkať z úst pomaly, a ak sa k tomu pridá nepresná slovná zásoba a neistota, či anglické slovíčka, ktoré používam sú tie správne alebo či ich dobre vyslovujem, tak môžem byť na začiatku profesie hneď aj na konci. 🚧

Neboj, aj ja som tým prešla a som tu. Preto som nahrala video, ktoré je v tomto článku ako príklad, ako v angličtine predstaviť produkt, servis za 60 sekúnd.

Dám ti teraz vodítko, na čo sa zamerať:

HOW TO IMPLEMENT WHAT I AM LEARNING SO I CAN USE IT PRACTICALLY:


KROK 1

Základom pre porozumenie je komunikovať anglicky zrozumiteľne, so správnou slovnou zásobou a výslovnosťou.

Ako to ale budem vedieť? (Ja som pred mnohými rokmi strávila dni, nie hodiny, hľadaním správnych výrazov a výslovnosti v knihách.)


Dnes máš na to dve možnosti. Buď si to sám skúsiš nájsť na našom Googli alebo si zvolíš cestu jednoduchšiu a slovnú zásobu si prekonzultuješ online.

Je jedno, ktorú cestu zvolíš. To, že tak urobíš ti dodá sebavedomie a naši klienti povedali, že ich to zbavilo aj bloku z hovorenia. Jednoducho sa prestali báť, že zo seba urobia blbca.🙅


KROK 2

Aké výsledky klientovi dávaš. Zameraj sa na ne. Napíš si ich pod seba. Tieto info sú dôležité v každej profesii. Až budeš počúvať video, ktoré som pre teba natočila, budeš počuť, že tým začínam. Maj poznámky poruke.

Napríklad ako na tejto stránke.


Prečo je to tak dôležité začať výsledkami? Lebo klienta veľmi nezaujíma kto si, dokiaľ nevie, čo od teba sa mu môže hodiť.

KROK 3

Ako klient svoj problém, situáciu vyrieši. Za pomoci čoho.

Napíš si, čo k tomu, aby výsledky dosiahol používaš.

Ak by si chcel poslať emailom pomôcku na to, ako v angličtine v rôznych odvetviach, napríklad pre realitnú knaceláriu, obchod, konzultanta, takúto prezentáciu anglicky napísať, tak si ju objednaj TU.

KROK 4

Nakoniec sa predstav kto si a ukončí prezentáciu v angličtine vhodnou otázkou. Príklady otázok sú v pomôcke, o ktorej som sa už zmienila. Tie svoje si tiež na papier napíš. A teraz príde PRECVIČOVANIE.

1 EASY STEP TO MASTER MY BUSINESS ENGLISH

- Vypočuj si video nahrávku ešte raz

- Skús si napísať svoju prezentáciu anglicky podľa mňa

- Potom si ju nahraj. Pokiaľ ju nepovieš za 60 sekúnd, tak neprestávaj.

- Pri prvej príležitosti vo svojej profesii ju použi. Samozrejme, že to môžeš využiť aj v slovenskom jazyku.


Na našich online individuálnych kurzoch angličtiny cez Skype sa zameriavame práve na takúto praktickú obchodnú komunikáciu.

CONCLUSION

Ak sa dokážem predstaviť perfektnou slovnou zásobou a výslovnosťou v angličtine a k tomu dokážem dať zákazníkovi presné informácie, ktoré potrebuje počuť v max 60 sekundách, tak som ho určite zaujal. K tomu ti stačí urobiť tieto 3 jednoduché kroky:


1. napíš si, čo z tvojej služby alebo produktu klient má, čo vyrieši jeho problém

2. napíš si to na papier a k tomu si pripíš, akú metódu alebo techniku k tomu pužívaš.

3. nakoniec mu polož otázku


Ak budeš potrebovať pomoc, tak si objednaj online pomôcku, 7 krokov k stručnej prezentácii v angličtine v týchto odvetviach: realitná kancelária, obchod, wellness a konzultant. Klinki TU.


AKO VEĽMI TÚŽIŠ ZAUJAŤ SVOJHO ZÁKAZNÍKA? AKO DOBRE TO CHCEŠ UROBIŤ SO SPRÁVNOU SLOVNOU ZÁSOBOU ? LEAVE ME A COMMENT.


Viete, že môžete vyskúšať spoluprácu s nami v 20 min lekcii online zadarmo?

Stačí kliknúť TU.

Tu je link na 7 krokov k profesionálnej prezentácii v biznis angličtine s príkladmi v 4 komoditách. K tejto pomôcke online získate zadarmo aj konzultáciu 20 min.


Nenechajte svojich klientov na pochybách a vycibrite svoje komunikačné schopnosti v angličtine už teraz.


Podobný článok ti ukáže ako je možné napísať email anglicky bez toho, aby si musel byť expert. Viac info v tomto článku.


#help #komunikaciakuspechu #anglictinalive #speakenglish #speakenglishfaster #vyukapresskype #ajcezskype #skype #speakenglishbetter #cudziejazyky #anglictinainternet #anglictinapredospelych #helpwithenglishwords #hovorzrozumitelne #motivacia #vyukaanglicky #anglictinacz #communicateinenglish #anglickyjazykovykurz #sebamotivacia #byznys #slovenskovsrdci #rozpravaj #pomocsanglictinou #angličtinacezskype #reakcie #spolupráca #biznis #student #vyskedok

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon

00421 903373095

Tatranská Lomnica,

059 60 Vysoké Tatry, Slovakia

©2015-2019

 BY BUSINESS ANGLIČTINA CEZ SKYPE.

PROUDLY CREATED WITH WIX.COM

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now