2 POSTUPY, AKO ZISTIŤ, KTO JE MÔJ KLIENT.

Updated: Feb 4

"Ále, veď je jedno komu predáš, hlavne, že predáš. "

"Však predávaj všade, to bude lepšie."


Alebo ti na kurze povedia, aby si si urobila svojho ideálneho klienta - avatara - a ty vôbec nevieš ako. Ja som to tiež nevedela. Tak som si zostavila presné kroky.


Možno aj tebe to už niekto povedal a možno si úvodné vety - ako kedysi ja - povedal sám sebe. Pred viac než 30 rokmi som chcela učiť angličtinu po celom svete :) Verím, že aj ty sa chechtáš, keď to teraz čítaš.


Bolo mi jedno, či sú moji klienti z Čiech, Slovenska, koľko majú rokov, na akej úrovni sú. Teraz sa trošku priznám, robila som to síce s láskou ale hlavnou myšlienkou boli peniaze. Bola som samoživteľka - neustále som točila korunky dookola. Tak ako to vlastne s tým klientom je?1. POSTUP - AK SI UŽ NIEKEDY KLIENTOV MAL:


Napísala som si všetkých klientov, s ktorými som kedy prišla do styku. Spomínala som naozaj do detailov. Ku každému som si potom napísala, aký bol. Ženatý, vydatá, ako na tom bol finančne, kde a na akej pozícii pracoval, z čoho sa vyčleňoval, ako sa choval, aký mal charakter.


Môj výsledok bol pre mňa šokujúci. Keď som sa potom na ten zoznam pozrela, zistila som, že JA UŽ PRIŤAHUJEM SVOJHO KLIENTA. Tu je to, čo mali spoločné.

1. Takmer všetci boli v partnerskom vzťahu, ktorý bol zároveň veľmi pevný.

2. Všetci boli na tom finančne veľmi dobre.

3. Všetci pracovali na dobrej pozícii v práci

4. Všetci mali jedno hoby, ktorému sa naozaj aktívne venovali.

5. Takmer všetci preferovali výuku angličtiny ráno pred prácou.

6. Všetci boli neuveriteľne štedrí. Toľko darov, čo som dostala...

7. Boli to klienti, ktorí sa radi pýtali, nechceli, aby som im všetko servírovala ako na tanieri.

8. Všetci oceňovali lajalitu a diskrétnosť pri preberaní osobných záležitostí, biznis situácií.

9. Nikdy za 30 rokov sa mi nestalo, že by mi niekto faktúru NEUHRADIL. Boli jednoducho verní.


Takýchto ľudí si priťahujem. Klientov, s ktorými sa mi dobre spolupracuje, ktorí vedia, čo chcú a ak nevedia, sú ochotní na tom popracovať. Tu je článok, ako svojho klienta zaujať.


Aj ty to môžeš skúsiť. Pomôže ti to lepšie využiť čas, aby si sa sústredil už iba na SVOJICH KLIENTOV. Naučí ťa to hovoriť NIE a posúvať ľudí, ktorí k tebe nepatria iným, kam patria.

Ja spolupracujem s kolegami angličtinármi. Ak niekto chce napríklad gramatiku, tak ho pošlem ďalej. Nie je to preto, že to neviem ale pretože moja parketa je biznis komunikácia v angličtine. Tam môjmu klientovi viem dať viac.


2. POSTUP AK EŠTE KLIENTOV NEMÁŠ.

Ten je v podstate veľmi podobný. Vezmeš si VZOR AVATARA - ten nájdeš kdekoľvek na googli - a podľa neho si klienta postavíš. Naozaj poď do hĺbky. A ak sa ti to nebude dariť, tak tu je pomôcka: Predstav si, že ty sám, keď si ešte nevedel, čo budeš robiť, si sebe klientom. Opýtaj sa sám seba, čo by si chcel, aby tvoj klient s tebou zažil.


NA ČO MI TO VLASTNE JE?

Ak dobre poznáš svojho klienta, môžeš k nemu hovoriť. Tak ako ja teraz k tebe. Vediem ťa krok za krokom k tomu, aby si spoznal svojho klienta.

1. Všetko, čo tvorím: nahrávky, videá, blog je zamerané presne na teba. Lebo keď píšem, tak viem, ku komu píšem. Nič iné nevyrábam, než to, čo je pre môjho klienta. A vieš čo? Jemu sa to páči.

2. Ak chcem začať kontaktovať nových ľudí - a je to to jedno či osobne alebo na sociálnych sieťach - viem, s kým začať. Ak by si chcel vedieť, ako presne komunikovať na sociálnych sieťach - nie, nestačí mať iba vyšperkované posty - musím s ním hovoriť - presne na tréning ako osloviť klienta robím interaktívne webináre. To, kedy bude ďalší sa dozvieš tu.

Ak by si si chcel natrénovať - AKO SA PREDSTAVIŤ NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH ANGLICKY ZA 60S, tu je môj ebook aj s konzultáciou. A tu je jeho slovenská verzia.


ZHRNUTIE

V článku máš dva postupy, ako prísť na to, kto je tvoj klient. Jeden je postup, ak už nejakých klientov máš a druhý, keď začínaš. Zároveň tu nájdeš aj to, na čo ti to poslúži.


Prajem ti, aby sa ti darilo. S láskou, Zuzana

Ebook - Reakcie na námietku VYSOKÁ CENA. - slovensky

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon

00421 903373095

Tatranská Lomnica,

059 60 Vysoké Tatry, Slovakia

©2015-2019

 BY BUSINESS ANGLIČTINA CEZ SKYPE.

PROUDLY CREATED WITH WIX.COM

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now